קצת על אתרים וטלפונים - הידעתם?

קצת על אתרים וטלפונים - הידעתם?לפני שנה וקצת Google הכריזה באופן רשמי כי אתרים שלא מותאמים למובייל לא מקודמים במסגרת תוצאות החיפוש ב- Google , נדחקים לאחור ואף מוסרים לגמרי. בבדיקת נתוני כניסה לאתר ממוצע ניתן לראות כי לרוב למעלה מ-70% מהמבקרים גולשים מהמכשירים הניידים שלהם. מה ניתן לעשות? ביצירת אתר למובייל אנחנו שומרים על המסגרת והתבנית של הגרסה המורחבת בDesktop של האתר שלנו, אך עלינו לקחת בחשבון כמה דברים מהותיים השונים בגולש שניגש לאתר ממכשירו הנייד כאשר הדגש הוא על נוחות ונגישות השימוש :

* גלילת עמוד - בגלישה במכשיר נייד לא נרצה שהמשתמש יגלול דפים ארוכים ומתישים - גלילה ארוכה תגרום למשתמש לנטוש את האתר בטרם קיבל את כל המידע הרלוונטי לו.

* תצוגת מדיה - על המדיה (תמונות \ סרטונים) להתאים לגודל מסך ממוצע ולא לתפוס חלק ניכר מהמסך גם אם המדיה מהווה חלק מהותי בגרסת ה Desktop.

* גישה מיידית לאפשרות ליצירת קשר בדגש על לחצן חיוג - נגישות האופציית ליצירת קשר בטלפון הנייד הנה בעלת חשיבות עליונה ביותר בייחוד באתרים בהם אנו מעודדים את המבקרים לקנייה, הרשמה וכו'. עלינו לאפשר למשתמשים ליצור עמנו קשר בצורה הנוחה ביותר. כך לדוגמא לא נציין סתם כך מספרים או כתובת מייל ללא קישוריות , אלא ננגיש את הטקסט על מנת שיוביל את המשתמש בלחיצה אחת לביצוע הפעולה.

* התאמת מידע רלוונטי - אתרים שעמוסים במידע ותכנים, לדוגמא אתרים מחקריים, לימודיים וכו' מוטב וישקלו האם לצמצם חלק מהחומר או לייצר גרסה מקוצרת שלו .יש לקחת בחשבון כי משתמשים ניידים לא יקראו חומרים ארוכים ומתישים במכשיר הנייד ולרוב מעוניינים במידה מצומצם וספציפי.

הקפדה על כללי האצבע הבסיסיים תסייע לנו לייצר אתר מוצלח המספק חוויה גלישה מהנה ויעילה גם במכשירים הניידים.

אשמח לסייע לכם בבניית אתר מותאם, לכוון, להדריך ולייעץ.

בהצלחה!

#מובייל #אתריWIX #התאמהלמובייל #בנייתאתרויקס #עזרהבבנייתאתר #קידוםאתריויקס

הצטרפות לרשימת תפוצה

wix expert yael benjamin