טיפים לעבודה מהבית בתקופת הקורונה

בימים האחרונים אנשים רבים הצטרפו לקהילת העובדים מהבית גם אם לא התכוונו או התכוננו לכך. עבודה מהבית שונה במהותה מהעבודה במשרד ובאמצעות הקפדה על מספר כללים וטיפים ניתן לשמור על יעילות ואפקטיביות גם בתקופה זו.

במקום להתמקד באפקט השלילי התמקדנו ביתרונות החיובים של עבודה באופן זה - כך לדוגמא לא תבזבזו זמן מיותר על שיחות מסדרון, יותר מדי כוסות קפה, נסיעה לעבודה בתחבורה ציבורית ומציאת חנייה.


אספנו מספר טיפים מניסיוננו הרב בשנים האחרונות:

1. בחירת מקום עבודה נוח ושקט ככל הניתן: זהו הדבר הראשון ומהותי ביותר. עליכם למצוא את הנקודה השקטה והנוחה ביותר בבית שתאפשר לכם לעבוד. גם אם אין לכם חדר עבודה מסודר, חדר שקט שיוגדר לתקופה זו כחדר עבודה יספק מענה ראוי. על כל בני הבית לדעת שחדר זה משמש כחדר עבודה בשעות העבודה המוגדרות.


2. הגדרת לו״ז ושעות עבודה בהתאם לאילוצים: לכל אחד מהעובדים אילוצים שונים. רבים מאיתנו נאלצים לעבוד מהבית תוך כדי שמירה על הילדים שלא נמצאים במסגרות. במצב זה במידה ושני בני הזוג נאלצים לעבוד מהבית, ההמלצה היא להגדיר לו״ז קבוע ומדויק לשני בני הזוג על מנת שכל אחד ידע בדיוק מהן שעות העבודה שלו. ניתן להתאים את שעות העבודה בהתאם לסוג העבודה - כך לדוגמא מי שעובד בעיקר מול השוק האמריקאי יעבוד בעיקר בשעות הערב ובמהלך היום יהיה עם הילדים. מי שעובד בעיקר מול השוק המקומי יעבוד בשעות ההופכיות.3. הפסקות: ההפסקות הן חשובות מאוד על מנת לשמור על אפקטיביות בעבודה ועל מנת להתרענן. הקפידו לשמור על הפסקות קבועות. נצלו את ההפסקות על מנת לאפשר לרענן את סביבת העבודה, להתרענן במקלחת, לאכול ולבדוק בשלום בני הבית. מומלץ גם לבצע מספר תרגילי כושר על מנת להזיז את הגוף ולשמור על כושר ככל הניתן.

תחמו את ההפסקות בזמן מראש על מנת לעמוד בלו״ז וביעדים.


4. יעדים: למרות שאנו עובדים מהבית עלינו לעמוד ביעדים. השכירים שבנינו ככל הנראה יעבדו בהתאם ללו״ז שמתקבל מהמנהלים ויתנהלו בהתאם להנחיות. המצב המורכב יותר הוא לעובדים העצמאיים - נצלו תקופה זו להגדיר יעדים ריאליים בהתאם. גם אם ישנה האטה בקצב העבודה וההזמנות, קבעו יעדים מסוג שונה שיתמקדו במאמצי שיווק, למידה של תחומים חדשים שתמיד רציתם לדעת ואף פעם לא הצלחתם למצוא את הזמן הפנוי לכך. שימו לב כי אתרים וחברות רבות המציעות קורסים והסמכות אונליין מציעות בימים אלה הנחות משמעותיות לקורסים שווים!


5. מצאו כאן מספר המלצות שוות שלנו לאתרים לקורסים והסמכות אונליין המתאימים במיוחד לתקופה זו:

https://www.udemy.com - קורסים אונליין בהנחות אטרקטיביות

https://www.coursera.org - בסיום אף מתקבלת תעודת הסמכה רשמית

https://www.lynda.com - חברה מוכרת ומומלצת


זכרו! מצב זה הוא זמני - נסו להפיק ממנו את המיטב ככל הניתן. עוד מספר שבועות עוד אולי תתגעגעו לתקופה זו של בית והתכנסות עם המשפחה.

בהצלחה ובריאות לכולם!


פרסומים נבחרים